9 Şubat 2009 Pazartesi

Ey Uyku...

Saat dört yoksun
Saat beş, yok
Altı, yedi, ertesi gün
Daha ertesi
Ve belki kimbilir...

Saat 22:30 da uyanan küçük hanım sabah 05:00 a kadar uyumadı, aynı şarkıdakı gibi saat başlarında belki şimdi uyur dedim ama malesef sabahın beşinde bi zahmet sızdı. Sonra 06:45 te uyandı emdi. Yattı 09:00 uyandı, altını aldım emdi, ağladı, yattı 10 dk uyudu uyandı ve en sonunda saatlerimiz 12:00 ı gösterirken uyudu bakalım ne kadar uyuyacak göreceğiz. Akşam çok uykum vardı ama şuan kalmadı ne kötü ayrıca yapılacak işlerde var. Defne'ni çamaşırlarını attım şimdi bitti onları asmam gerekiyor. Bir geceyi daha böyle geçirdik neyseki gündüzleri daha kolay...

5 yorum:

Anne ve Bebisi dedi ki...

Bu zamanlari en hasarsiz, en az yorgunlukla atlatmanin puf noktasi mutlaka ama mutlaka bebek uyuyunca uyumak. Kendi ritminizi bebegin ritmine uydurunca her sey cok daha kolay oluyor. Kolay gelsin ve umarim minik bebis misil misil uyusun :))

mummy dedi ki...

SEyhancım geçer büyüdükçe düzelir falan gibi şeyler yazmak isterdim ama tecrübelerim bununla uyumlu olmadı malesef..Dilerim sizin kız benimkine benzemez..Ama şunu söyleyebilirim ki o alışmasa da uyumaya sen alışıyosun uyumamaya ve ona ayak uydurmaya:)Öpüyoruz kuzuyu...Sevgiler..

elfeyp dedi ki...

Dünyaya alışmaya çalışıo kıyamam ben ona..

Sermin dedi ki...

Şimdi anladın mı hamişken hep neden uyu uyu dediğimi. Meğer ne kadar lüksmüş. Kız çocuklar biraz daha güzel uyuyorlar.gazları az oluyor. bizim 3 aydan sonra sabaha kadar uyumaya başlamıştı ama 6. aydan sonra tekrar başladı kalakmaya. şu aralar uyuyor maşallah. bazen 2-3 kez kalktığı oluyor. günü günlerini tutmuyor. ama insan alışıyor bu duruma.
bence memede uyusun boşver. çınar hala memede uyuyor. gerçi yatağa yatırınca uyanmaya başladı ama minicik daha. uyandıramazsın ki.
mümkün olduğu kadar emmediği saatlerde uyutmaya çalışabilirsin.
bir de tavsiyem uyku rutinleri oluştur. mesela uyuyacağı zaman hep aynı müziği aç vb ki o müziği duyunca uyuyacağını anlasın.
gece gündüzü zamanla ayırt eder ama daha erken.
kolay gelsin canım.

Seyhan dedi ki...

merhaba esra zaman zamn onunla beraber uyuyorum ama evde tek olunca işleride toparlamak için arada uykudan fedakarlık etmek gerekiyor ...

Eya esra umarım bizimki düzelir. umudumu yitirmiyorum bizde sizi öpük sevgiler

elfeyp haklısın dünyaya alışıyor...

Sermin inşallah 2-3 ayda gecelerimiz azda olsa düzene girecek . Uyku rutini için müzik açıyoruz ama pek umrunda değil şimdilik ama zamanla farkına varacak umarım.şuan cuk cuk emme ve memede uyuma dönemindeyiz :) ama çok tatlı anlatamam

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...