4 Eylül 2009 Cuma

Tecrübeli anneler bir el atın lütfen...

Bizin yakışıklı yeğen Arda bey , sünnet olacak. Doğal olarak ablamın kafasında bir sürü soru var.. tecrübeli anneler bir el atın olaya lütfen..

Genel anestezimi lokal mi..uyanması zor oldu mu, ablam en çok bu kısımdan korkuyor.. sonrası nasıl oldu, ağrı sızı , yara vs.. oldumu..hastane ve doktor tavsiyesi, işte ne bileyim daha başka şeyler.. yardım lütfen..

8 yorum:

SERRA dedi ki...

Seyhan cım benim 2 kızım var biliyosum ama benim yeğen 20 gün önce sünnet oldu 6 yaşında doktor genel cerrahtı ve lokal yaptı Arda küçük sanırım küçüklerde hangi yöntem tercih ediliyo araştırmak lazım doktora güvenin ve bırakın derim

İlknur dedi ki...

Seyhancim biz oglani 7 ayliken sunnet ettirdik. bloga bir yazi yazmistim http://ilknurd.blogspot.com/2009/06/sunnet-hikayemiz.html oglani uyanik getirdiler bize. Lokal yapilmis ama tabi elini kolunu tutacak kadar da sersemletmisler. Butun acisi sizisi 4-5 saat surdu diyebilrim. Ablan gonlunu ferah tutsun. Simdiden de hayirlisi olsun.

elif dedi ki...

seyhancm telde soylemeyi unutum,
ilk birkac gun pipi biraz garip gozukuyor, ben ilk gordugumde yadirgamistim yani
ama kısa surede normale donuyor.
sevgiler.

SerpiL dedi ki...

cnm ben ikisinide genel yaptırdım yani taamen bayıldılar.iide oldu psikolojileri açısından.zeten öle yapıyorlarmış artık.ufakta bezliydi o daha çabuk geçirdi.düşünmesin yapsın derim

yeliz dedi ki...

lokal yada genel olması gerektiğine doktor bebeğin yaşına bakarak karar veriyor diye biliyorum. bizimki 10 günlüktü ve lokal yapıldı, sünnette yanındaydım ben de, çok rahattı. ama dediğim gibi doktor biliyor. izmirde olsalar bizim doktoru tavsiye ederdim, çok iyiydi ama işlerini görmez sanırım:)

sahra dedi ki...

bence lokal yapılsın
tamamen uyumak demek anestezi almak demek. yaşı daha küçük olduğu için gerek yok bence..
tabii en doğru karar dokotor kararıdır

Filiz-Yiğitin annesi.. dedi ki...

Şimdiden ardaya geçmiş olsun diliyorum.Ben oğlumu 1 yaşında lokal anestezi ile sünnet ettirdim.Doktorumuz 1 ile 5 yaş arasını genel anestezi yapıyorum,onda da hafif bir baygınlık oluyor demişti..ben ve eşim yanındaydık sünnet esnasında,zaten kısa sürdü..eve gelince bir fitil yaptık,gece yatmadan bir fitil yaptık..doktorumuz 3 fitile kadar kullanabilirsin demişti,3. ye gerek kalmadı..ertesi sabah hiç sıkıntımız yoktu,bezini sık sık değiştirdim verilen pomadı bolca sürdüm,bir hafta sonra tamamen iyileşmişti..aslında en güzeli doğduktan sonraki ilk iki haftaymış..Bizim doktorumuz izmirde,bir faydası olmaz sanırım..

Ayça dedi ki...

hiç bir fikrim yok sizin tecrübeniz ilerde bizim tecrübemiz olacak..

Seyhan sayfan çok şirin olmuş bayıldım :) istediğin işin olmamasına üzüldüm insallah daha güzeli olur

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...