19 Eylül 2010 Pazar

Şurdan burdan..


Bugün baba kız günü yaptı bizimkiler, bende evde temizlik falan yaptım mis mis oturuyoruz şimdi. Babişko Fener beşiktaş macını izliyor. Maç 1-0 olunca keyiflendi, kendine becherovkalı koktey yapmış evde neden pipet yok diyor.. Komik adam valla.

Ben diyete başladım söylemişmiydim? Baktım aynalara küsmüşüm, kendimden hiç hoşlanmıyorum, olmayacak böyle dedim başladım. Kuzenim 16 kilo verdi, Ablam 11 kilo  tabiki diyetisyen kontrolünde. Bende kendi kendime ''Defnenil'in annesi dobişko'' dedirtmem dedim :) Kuzenden abladan gazada geldim tabi. Çarşamba diyetisyene gittim. Yarın istediği tahliller ve genel kontrol için check-up yaptırıyorum. Salı ilk kontrolüm var. 65.2 ile başladım hedefim 55 olmak, bakalım ilk hafta ne kadar vereceğim. Hedefim Defnenil'in 2 yaş doğum gününde fit olmak, ve lacivert kotuma girmek  :) Dört ay var. Doktorum ''10 kiloyu dört aydan önce verirsin'' dedi  sevindim bakalım görücez.Arkadaşlarım Nurcan ve Ayten bloga yaz bunu dediler oradan takip edip kontrol edecekler, 55 kilo olduğumda Lacivert'te kutlama yemeği yiyeceğiz :)

Defnenil'e bitenekadardan zıplama atı aldım. heyecanla bekliyoruz:) Nisan'ınkini çok sevmişti o zaman almadığıma pişman olmuştum. Bu siteden çok ucuza geldi. Malzeme kalitesi nasıldır bilemiyorum tabiki..

Nurturiada Moda Victor Levi Şarap Evi buluşması var, bizede çok yakın gaza geldim gitmek isterim ama katılanmarın hiçbirini tanımıyorum. aaa alkol bana yasak diyetteyim ayol nereye gidiyorum .. İşte böyle a dostlar diyetteyim gaz verin bana :) 

6 yorum:

Füsun Karaahmetoğlu dedi ki...

Bizde pipet vardı seyhancım isteseydiniz ya :)
Diyet işini canı gönülden destekliyor ve kutluyorum.Lacivertte bizde kutlama yapalım :)

Seyhan dedi ki...

Canım 1-1 berabere kalınca kokteyli dikiverdi bizimki kafaya, pipet mipet kalmadı :)

Bu arada ben 55 olayım heryere gider, herkesle ayrı ayrı kutlarım canım. yaparız bir organizasayon ...

öptüm

Pinar'in gunlugu dedi ki...

Ooo, diyet işi sabır ister. Ben de geçtiğimiz kış bir olaydan sonra gaza gelip 10 kilo verdim. plates de yaptım tabii. Son 2 aydır saldım ama hala verilecek kilolar var.

Seyhan dedi ki...

Haticecim işte bende gaza geldim. Gazım kaçmadan doktora gittim :) ben inatçıyımcır biraz yeterki kafaya koyayım sabrederim yani.. bakalım göreceğiz..10 kiloyu ne kadar zamanda vermiştin merak ettim ?

Pinar'in gunlugu dedi ki...

6-7 ay gibi bir süreyi bulmuştu.

Seyhan dedi ki...

Çok uzun sürmüş keninki. İşte ben bunun için diyetisyene bağlı gitmek istiyorum. Kendi kendine yapılan diyetlerde potein karbonhidrat hesaplarını beceremem , hesaplayamamda fazla yerim ama şimdi verilen listeye harfiyen uyuyorum. Yoksa kilo verme işim uzadıkça uzar . Doktorda defnenil'in doğumgününe kadar vermek istiyorum dediğimde 4 aydan önce verirsin dedi . Kontrollü olunda birazda doktor korkusundan daha çok dikkat ediyor insan, şekil ablam kuzenim ikiside o kiloloraı 4-5 ayda verdiler. bide metebolizma farkı var tabiki göreceğiz bakalım. yazıcam zaten

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...