20 Mayıs 2011 Cuma

Gerçekten Saklı Cennetmiş......

Sevgili Senem'in blogunda, Nezahat Gökyiğit Botanik Bahçesine yaptıkları geziyi okuyup, ne güzel bir yer burası, hemen gitmeliyiz dedim.Ve hemen gittik. Gerçekten bayıldık. Nezahat  Gökyiğit  Botanik  Bahçesi
tam anlamıyla bir tatil beldesi gibi, otobanın ortasında, ama sessiz sakin. Kuşlar, çiçekler, böcekler.. Tam bir vaha..

Defnenil'in girişte ki tünelde bahçeye doğru bir koşuşu vardı ki görmeliydiniz. Tünel bitip bahçeye ulaşınca gölet, köprüler, ve ortalıkta gezinen kazları görünce afalladı önce. Sonra başladı koşturmaya, oyun alanında çok eğlendi, zeminin talaşvari bir şeyle kaplı olması çok iyiydi. Düşse bile hiç dert etmeden hemen kalkıp devam etti keşfe:) Döner kaydırak favorisi oldu. Merdivenli kütük eve kaç kez tırmandı sayamadık. Sonra babası ile kurbağa avına çıktılar, ördekleri ve yavrularını, kazları, tavukları ve tavuş kuşlarını gördü canlı canlı. Arı kovanı, ipek böceği kozası daha neler neler.

Biz akşama yemeğe davetliyiz diye yiyecek bir şey götürmedik. Dolayısı ile piknik yapamadık. Sadece DefneNil piknik yaptı. Ama en kısa sürede yeniden gidilecek tadı damağımızda kaldı. Senem' sayende süper bir keşif oldu bizim için.

Bu poz Neva'ya :)
Favorimiz döner kaydırak


Labirent


Ördek avıSüper bir manzaraydıBahçeyle ilgili kurallar, ve detaylar için siteyi ziyaret edebilirsiniz. Giriş ve otopark ücretsiz. Fakat bu güzelliklerin var olabilmesi için girişte makbuz karşılığı bağış yapabilirsiniz....

4 yorum:

Füsun Karaahmetoğlu dedi ki...

Gercekten super ya bizde gitmeliyiz en kisa zamanda

Seyhan dedi ki...

evet ya tadı damağımda kaldı. 2,5 saat kaldık ama bir 2,5 daha kalınır yani. Kahvaltıya gideriz beraber

senem dedi ki...

Ayyy Seyhan, ne sevindim bunu görünce.. Günlerdir hiç bloglara bakamıyordum, yeni gördüm. Bir kere de birlikte gidelim. Defne Nil'le Neva birlikte oynasınlar, biz de ne zamandır görüşemedik, görüşelim :))

Çok öpüyorum ikinizi de :)

Seyhan dedi ki...

Senemcim tabiki gidelim haberleşelim. Biz çok sevdik hergün gitsek :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...