30 Eylül 2012 Pazar

İki Çocuklu Anne Notları 3


Hamilelikte kafama takılan sorulardan biri Zeynep Lal uyurken Defnenil yüksek sesle konuşur, bağırır ve kardeşini uyandırırsa ne yaparımdı..

Defnenil tek çocukken evde ona sus, sessiz ol , gürültü yapma demedik hiç. Onun için ses tonunun ince volümü YOK. Kardeşin uyuyor sessiz ol dediğimizde ilk cümlesi sessiz başlayıp ikincisinde yine yüksek sesle konuşuyor. Sonuçta o da küçük ve bu ayarlamayı yapmasını beklemiyorum zaten.. Bunun en iyi çözümü bir telsiz edinmekmiş. Gerçekten de çok işe yarıyor Zeyneplal'i yatırıp kapıyı kapatıp ablayla takıldığımızda kardeşi rahatsız olmadan uyuyor. Defnenil'de telsiz almamıştım hiç gerek duymadım. çünkü evde tektim ve ses çıkaracak bir şey yoktu. Şimdi anlıyorum ki telsiz büyük kolaylıkmış ...

Sorumuza gelirsek genelde tam tersi oluyor. Defnenil öğlen uykusundayken yada gecenin köründe..Kardeşi ağlama krizlerine tutulunca, kısa sürede susturamazsak bir bakıyoruz Defnenil uyanmış yatak odasından içeri girip bizim yatağa süzülüyor.. Babası hemen burada uyuyamayız çok gürültü var deyip odasına geri götürüp uykuya orada devam etmesini sağlıyor ..Ama soruyu sorarken yanlış düşünmüşüm genelde kardeş ablayı uyandırıyor :) sonra gece uykusu bölünen ablayı akşam üstü evin salonunda sehpanın altında bu şekilde bulabiliyorsunuz ...


17 yorum:

FADİŞ dedi ki...

Kıyamam ben, çok tatlı annesi. Hiç böyle düşünmemiştim ben de, en olmadık saatlerde uyanıp ağlayan minik kız ablasını uyandırıyor tabi.

Seyhan dedi ki...

Evet Fadiş aynen saat kavramı olmayan Defne değil Zeynep :)

Bu arada Telsizini bize verdiği için Deniz'e yeniden çok teşekkürler anlattığım gibi çok işimize yarıyor ...

Durucayaşamak&Eda dedi ki...

ayyy canım yaa nasıl güzel uyuyor kıyamam ona

turkuaz kıyılar dedi ki...

Oyyy kuzum...kıyamam ona...
Defne kadar düzenli uyuyan bir çocuk için zor tabii.
Hakikaten Seyhancım hep büyüklerin davranışları küçükleri etkiler mi diye düşünüyoruz da olayın bir de bu tarafı var değil mi?
Öpüyorum canım seni de yavruları da...

kuzunun annesi dedi ki...

Yerim onu ve kıyamam :)

Ozlem dedi ki...

Uyuyan guzel Defne Nil:)

ZeyneP dedi ki...

Kurban olurum seni yaradana!!! Sanki kuş tüyü yataklarda uyuyor.
Çok güzel... Çok güzel...

Onu ordan alıp yatağa yatırmak da zordur, orda bırakmak da. Hay Allah. Sızdığı yere bak. Deli!

Bahar ve kızısı Yağmur dedi ki...

kıyamam, ağlarım ben ablanın bu haline... of off :)

Deniz dedi ki...

Ay kuzucum ya, bu nasıl yüreğe dokunan bir foto

Ben de Yaz'ın yatağının korkuluğunu çıkarttıktan sonra ara ara onu odasında, odanın ortasındaki halının üzerinde buluyorum böyle

Seyhan dedi ki...

Eda çok sağol ..

Özlemcim ben nedense hep Zeynep'e odaklanmışım ama ablayı unuttum uyku saatleri belli olan ve gece genelde kesintisiz uyuyan kuzum zaman zaman kadeşinin ağlaması ile afallayıp uyanıy.. Fotoğrafın çekildiği gün okuldada uyumamış onun için erkenden sızmış bende görünce çok üzüldüm ama okulda uyuduğu zaman sorun yaşamıyoruz..

Öpüyorum çok özledim

Seyhan dedi ki...

Hayatcım özlemcim sağolun sevgiler

Seyhan dedi ki...

Sorma Zeynep sızdığı yere bak benim terliğimde yanı başında :) O kadar çok derin uyuyordu ki aldım yatağa taşıdım elbisesini çıkartıp pijama giydirdim. çişin varmı dedim yok dedi. vurdu kafayı devam etti :)

Sevgiler

Seyhan dedi ki...

Baharcım bende görünce kötü oldum ama dediğim gibi öğlende okulda uyumayınca sonuç bu .. Sonra okulda neden uyuması gerektiğini anlattık. Yoksa çok yorulursun dinlenemezsin vs.. dedik. şimdi uyuyor ve gecede sızmıyor :)

Sevgiler

Seyhan dedi ki...

Denizcim bende aynen defneyi çok halıda yakaladım parmaklıklar çıkınca ilk bir iki ay odasının muhtelif yerlerinde uyuyordu :( kıyamam kuzulara

Sevgiler

Dilek dedi ki...

telsiz iyi olmuş. ben hiç almadım zaten bizim Güneş'in uykuları da azaldı günde bir kez 2 saat uyursa şanslıyız. Gece de uyuyasıya kadar biraz zor oluyor ama bir yattılar mı birden sessizleşiyor ev:)

sevgiler,

Seyhan dedi ki...

Dilekçim senin kızlar nispeten büyüdüler telsize gerek yok bu saatten sonra .. Sevgiler

turkuaz kıyılar dedi ki...

Bende özledim arkadaşım, geleceğim o pamuk şekeri koklamaya inşallah...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...