3 Ekim 2013 Perşembe

Annemin Çantası

Defne Nil'in yeni kitaplarından birini daha paylaşmak istiyorum '' Annemin Çantası''  İyi Cüceler sahibesi sevgili Biranda tavsiye etmişti. Ayrıca çocuk kitapları için bulunmaz kaynak olan Bir Dolap Kitapta'da yazısı var.


Anne çantalarında yok yoktur hani, yiyecek içecek, yedek kıyafet, ilaç, toka, oyuncak, kitap.. Hele benim gibi iki çocuğunuz varsa bunlar ikişer tane olur. O çanta çantalıktan çıkıp valiz halini alır.

İşte Sara Şahinkanat'ın yazdığı ve Ayşe İnan Alican'ın resimlediği Annemin Çantası böyle dopdolu bir çantaya sahip bir anne ve iki çocuğunun parka gitmeleri ile başlıyor. İki çocuk olması bize çok uydu. Okurken karakterlerden biri Defne diğeri Zeynep oluyor :)

Çocukların karnı acıkıyor hop çantadan yiyecek çıkıyor. Üstleri kirleniyor çantadan temiz kıyafet çıkıyor. Yorulup mola veriyorlar çantadan bir hikaye kitabı çıkıyor. Biraz deniz havası alalım diyerek tekneye biniyorlar, tekne bozuluyor çanta yine imdada yetişiyor. Açılıp yelken oluyor.Çantamı süper, annemi süper :) O valizden hallice çantaları taşıyan süper annelere hediye edilmiş bir kitap biz çok sevdik. Kitabın sonunda süper kahraman anne çizimi çok sevimli :)İnstagramda her gece uykudan önce okuduğumuz kitapları paylaşıyoruz. Takip etmek isterseniz

2 yorum:

ayak izleri-sevgi dedi ki...

aldık notlara.. elimizdekiler bitsin, bizde alalım.. iyi okumalar..

Seyhan dedi ki...

Güzel kitap alın bence sevecektir. Özellikle kız çocukları

sevgiler

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...