11 Aralık 2013 Çarşamba

Kar Hastalık ve Bizim Çocuklar...


Kış geldi, kar geliyor derken. Yılın ilk karı düşmeden hastalandı bizim çocuklar. Pazar gecesi Defne Nil'e dokunduğumda cayır cayır yandığını fark ettim. Defne Nil'in ateşi gizli ateş dediklerinden. Her zaman öyledir. Görünürde gayet iyi hopluyor, zıplıyor, keyfi yerinde ama bir dokun alev alev.. En tehlikelisi bu aslında :(

Ölçtük 39,7 olmuştu. Hemen ateş düşürücü verdim. Bekledik işe yaramadı. Ateş düşürücü bantlardan taktık, soyduk vs.. İşin garibi ateş dışında sadece yutkunurken boğazım ağrıyor diye şikayet etti. Ne öksürük, ne burun akıntısı hiç bir belirti yok. Bir ara ateşi düşer gibi oldu. Çok geçmeden yine çıktı. En son gece yarısı Paranox'la  37,5 lara düştü. Ama iki saat içinde yine fırladı. Bu durumda okula gidemedi. Evde hasta bir abla olması demek. Birazdan hastalanacak bir kardeş olması demektir. Ve Zeynep Lâl'in burnu akmaya başladı. Şimdilik onda ateş yok, ama bol bol sümük, ve zaman zaman tıkanan bir fındık burnumuz var..

Bu sabah bembeyaz bir İstanbul'a uyandık. Doktorumuz Defne Nil için antibiyotiğe başlamamızı söyledi. İşe yaramasını umut etmek dışında yapacak bir şey yok...

Babişko bu sabah iki günlüğüne şehir dışına çıktı. Sahi bu bebeler niye babaları evde yokken hastalanır. Annelere garezi nedir :)

Son durumumuz. İkide birde ateşini ölçen ve ''Anne düşmüş mü dışarı çıkabilecek miyim? Hani kardan adam yapacaktık'' diyen Defne Nil..

Hayatının ilk karı ile tanışıp, eğlenme fırsatını kaçıran sümüklü Zeynep Lâl..

Kafayı sıyırmaya ramak kalmış Seyhan...Dışarıda kar, içeride kar taneleri isimli çalışmamız. Beyaz yuvarlaklar kar topu sanırım Defne yaptı :)


Ve kar görmüş masum köylüler :) 


Aha bu da ecza depomuz :(

3 yorum:

Özlem_sihirliGünce dedi ki...

Ahh şu yavrular hastalanmasa hiç keşke..Geçmiş olsun,en kısa zamanda iyileşir inşallah.Diğer kuzu da ilerlemeden atlatır umarım.
Bu arada ben de gün boyunca pencere önündeydim.Yağan kar'ı izlemek çok keyifli:))

Deniz dedi ki...

Geçmiş olsun Seyhancım

turkuaz kıyılar dedi ki...

Arkadaşım geçmiş olsun, bitsin gitsin bu hastalıklar...
Bizde de hastalık devam, hala iyileşemedik ana kız:(

Acil şifalar dilerim canım...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...