12 Mayıs 2014 Pazartesi

La Fuga

Geçen hafta yeni bir mekan keşfettim. Eve gelip giderken gördüğüm 4 katlı şık bir binada çeşitli tadilatlar oluyordu. Hatta kendi kendime ''Buraya bir şey açılıyor ama ne ? '' diyerek önünden geçip gidiyordum. Bir gün eve geçerken camın önünde rengarenk çocuk taburelerini gördüm. Ve o an gerçekten çok sevindim. evime çok yakın, ve çocuklarla ilgili bir mekan. Bir süre sonra tadilat işleri bitip tabelası asılınca. La Fuga ile tanışmış oldum. 

Zeynep Lâl ile beraber La Fuga' yı keşfetmek ve sahibi Nilay hanımla bizzat tanışmaya gittik. 

''Hani gülümsemeyi bilmeyen dükkan açmasın'' diye bir söz var ya. Nilay hanımın bu durumda bir sürü dükkan açması gerekiyor. Kendisi ile ilk kez tanışmamıza rağmen sanki uzun zamandır tanışıyor muşçasına çok samimi, doğal bir sohbet gerçekleştirdik. Kahvaltımızı yaparken La Fuga 'nın hikayesini dinledim. 

Nilay hanım aile işi olan ayakkabı fabrikasında, ayakkabı dizayn ediyor, aynı zamanda pek çok markaya tasarımlar yapıyormuş. Çok samimi bir arkadaşının Baby shower partisi için farklı ve değişik bir şey olsun diye düşünüp. Bebek bezinden pasta yapıp hediye etmeye karar vermiş. Ve gerçekten çok güzel bir pasta yapmış. O pastayı arkadaşına götürürken asansörde hamile bir bayanla karşılamış ve o hamile bayan yapılan bebek bezi pastasını çok beğenip. Kendisinin hastane odasını süslemesini rica etmiş. Şeytanın bacağı o noktada kırılmış diyebilirim :) 

Nilay hanım o hastane odası için çok kapsamlı çalışmış. Hiçbir şeyden kaçınılmadan çok büyük bir iş yapmış. Oradan kazandığı para ile bir atölye tutup. Malzeme alarak ilk şirketi Box Funny'i kurmuş. Akabinde bebek bezi tasarımları, doğum odaları, doğum günleri talepleri gelmeye başlamış. doğum odalarının yanı sıra partilere şişme oyuncaklar kiralama işi de eklenmiş. Ve bebek bezi pastası çok büyüyünce. Ayakkabı tasarım işini tamamen bırakarak bu alanda kariyerine devam etmiş.

İşler çok iyi giderken arkadaşı ile ortak olarak 3.000 metre kare dükkan kiralayıp. Küçükyalı sahilde Retto Cafe'yi açmışlar. Cafe, oyun parkı, parti evi, atölye hepsini tek konseptte toplamışlar. Yoğun bir şekilde partiler yapmaya başlamışlar. Çocuk dostu mekanlarla ilgilenenler Retto cafeyi hatırlayacaklardır. Sohbet sırasında isim çok tanıdık geldi ama bir türlü hatırlayamadım ama eve gelince Nurturia buluşması için oraya gittiğimi hatırladım :)  Bir yıl kadar sonra devlet demir yollarının istimlak kararı sebebi ile Retto Cafe kapanmak zorunda kalmış. 

Bir süre sonra yine aynı sektörde çalışmaya karar verip ortağı ile beraber Maya plazanın alt katında Türk ve dünya mutfağı konsepti ile bir restaurant açmış. Ve yine aynı zamanlarda La Fuga'nın bulunduğu 4 katlı müstakil binayı da alarak parti evi ve cafe restaurant konsepti ile işletmeye karar vermişler. 

Ve şubat ayında La Fuga açılmış. İlk sorduğum sorulardan bir La Fuga'nın kelime anlamıydı. ''Kaçamak yapılan yer'' anlamına geliyormuş. Gerçekten de isim çok güzel. Anne babalar çocuklarını oyun alanına bırakarak üst katta yada havuz başında yemeklerini yiyerek, bir kaç saat kaçamak yapabilirler.

La Fuga için bir iç mimar ile çalışılmamış. Tamamı Nilay hanımın kendi zevki. fotoğraflardan da göreceksiniz çok şık bir mekan olmuş.Personel çok deneyimli ve güler yüzlü. Mutfak ekibi çok başarılı. Çocuk menüleri gayet sağlıklı, malzemeler zincir mağazalardan değil, butik dükkanlardan alınıyor. Her şey doğal ve lezzetli.

Zeynep Lâl 'in 2 yaş doğum günü için 8 ağustosu ayırdık bile :) 

La Fuga  & Nilay Sarıca
Adres: Şenol Güneş bulvarı No:2 Ataşehir
Telefon: 0216) 594 5364 - (0533) 501 07 07 


Ve çok yakında La Fuga ile ilgili bir sürprizim olacak takipte kalın :) 
Atölye alanı Top havuzu ve oyun alanı


Disco ve karaoke salonu 
Defne :))


6 yorum:

sevda s. dedi ki...

Ne kadar güzel bir yermiş ve evime çok yakın olduğunu farkettim. Gelip geçerken nasıl görmemişim acaba? Haziran'da şehir dışından yeğenlerim gelecek, ben de onlarla bir ziyaret edeyim burayı :)

Seyhan dedi ki...

Merhaba Sevda evinize çok yakınsa bana da çok yakınsınız demektir. Tanışalım kaynaşalım lütfen :)

annesiningülü dedi ki...

evime yakın dedin ya nasıl kıskandım bizim burada yok böyle bir şansım, sayende karşıya taşınacağım galiba :D

sevda s. dedi ki...

Tekrar merhaba, çok iyi olur derim :)
Görüşmek üzere
Sevgiler

Unknown dedi ki...

Merhaba Ben de atasehir de oturuyorum ve tanisip kaynasma fikri 2,5 yasinda bir kizim oldugu ve yasitlariyla beraber vakit gecirmesinin ne denli onemli oldugunu bildigim icin super geldi.

Seyhan dedi ki...

Merhaba görşebilirsek sevinirim madem çok yakınız stavasoglu@gmail e bir mail atarsan konuşalım, buluşalım 🙏🙏😘😘😘

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...