26 Ekim 2014 Pazar

Sağlıklı çocuk ayakkabılarının Avrupa'da bir numarası SUPERFİT artık Türkiye'de….


SuperFit markası ile tanışma hikayem kızlara anaokulunda giyebilecekleri panduf arayışına girmemle oldu. Sosyal medya sağ olsun :)  İnstagram etiketleri ve annelerin tavsiyeleri ile @SuperfitTurkiye instagram hesabına ulaştım. Ve fotoğraflara baktıkça bu çok güzel, bu daha güzel, ah birde bu varmış diyerek profili gezdim. 

Sonunda seçim konusunda kararsız kalıp SuperFit'i daha yakından tanımak ve tüm ürünleri bir arada görebilmek için Zeynep Lâl'le beraber genel merkezlerinin yolunu tuttuk. Çocuk ayak sağlığı ve ayakkabı seçimi çok önemli bir konu olduğundan öğrendiklerimi sizlerle de paylaşmak istedim. 

Çocuklar için sağlıklı, şık ve konforlu ayakkabılar sloganıyla 143 senedir ayakkabı üreten Avusturyalı ünlü çocuk ayakkabı markası Superfit'in Türkiye'ye geliş hikayesini firma sahibi Nadire Çetin'den dinledim. 

Nadire hanımın asıl mesleği Eczacılık. Benim gibi iki çocuk annesi. 22 ve 18 yaşında olan çocuklarının fotoğraflarını görünce inanamadım. Erken yaşta anne olmak süper bir şey. Arkadaş gibi görünüyorlar.

Nadire hanım, çocuklarını büyütürken ayakkabı konusunda çok sıkıntı çekmiş. Ve işleri gereği çok sık Almanya ve Avusturya'ya gidiyormuşlar ve SuperFit markası ile bu şekilde tanışmış. Onlarda bizim gibi, her yurt dışı seyahatinde Türkiye'ye ayakkabı taşıyormuş :)

Birkaç ay önce bir ortaklıkla bu güçlü markayı Türkiye’ ye getirmişler. 2014 -2015 kışı için İstanbul, Ankara, İzmir, Eskişehir ve Antalya’ da güçlü ve zengin bir koleksiyonla pazara giriş yapılmış. 


Bence markanın en önemli özelliği doktorlar ve ortopedistler tarafından Almanya, İsviçre ve Avusturya’ da %98  notla başarısının kanıtlanmış olması. SuperFit  çocuk ayak sağlığı üzerine sürekli çalışmalar yapıyor ve tüm temsilciliklerini bilgilendirip eğitiyor. 

Çocuk ayak sağlığı açısından ilk 5-6 yıl çok çok önemli bir dönem. Yeni doğan bebeklerin  % 98 i sağlıklı ayaklarla doğuyor. Bu oran yetişkinlerde % 38 e düşüyor. Yanlış ayakkabı seçimlerimizle, özellikle çocuklukta, ayaklarımıza zarar veriyor.

SuperFit ayakkabılar sağlıklı bir ayakkabının sahip olması gereken tüm özelliklerin tamamına sahip. 

Çocuk ayakkabılarının önleri yuvarlak ve geniş. Parmak ucu ile ayakkabı burnu arasında 1 cm mesafe bulunuyor. Parmakların sıkışmaması rahat olması çok önemli. Aksi takdirde parmaklar sıkıştıkça ayak kavisi çöküp çözümü zor taban problemlerine sebep oluyor.
SuperFit ayakkabılarda topuğu koruyan topuk yastığı var.
Bilek burkulmalarına karşı yan koruyucular var ve eklemleri koruyor.
Poliüretan taban sistemi ile kayma riskini azaltır.


Çok hafif.
Hareketli ayakları terletmeyecek, iç dış yumuşacık deri kullanılıyor. 
Sağlık, rahatlık ve konfor birincil özellikler

Yine Superfit’i özel kılan bir özelliği de WMS denilen bir genişlik ölçü sistemi. Nedir bu sistem derseniz? Çocuk ayakkabılarında yalnızca ayağın uzunluğu ile ilgili ayak numarası değil, genişlik ölçüsü de çok önemli SuperFit'te geniş-orta-dar olarak üç ölçü sistemi mevcut. 

Bizim en çok sorun yaşadığımız konulardan biri bu. Defne Nil ve Zeynep Lâl'in ayakları çok ince ve uzun. Ayaklarına tam oturan ve kavrayan ayakkabı bulmamız çok zor oluyor. Defne Nil için denemeden internetten sipariş verdiğim bir kaç ayakkabı hiç giyilmeden kardeşi için dolaba kaldırıldı. Bizim için SuperFit dar kalıplar çok uygun olacak.  

Kışlık bot ve çizmeler Gore-Tex teknolojisi ile üretilmiş. Peki nedir Gore-Tex teknolojisi. 
Gore-tex santimetre karesinde 1,4 milyar adet gözenek içeren çok ince bir kumaştır. Bu delikler o kadar ufaktır ki, sıvı haldeki su zerreciğini geçirmez. Fakat içeride bulunan nemi buhar molekülü olarak dışarı atar. Suyu, karı ve rüzgarı dışarıda tutarken, içeride biriken su buharını diş ortama atarlar. Ayaklar böylece daha kuru, daha sıcak ve daha konforlu kalır. bu teknoloji ile üretilen SuperFit botlar geçen kış Avrupa’da en çok satılan çocuk botları olmuş. Spor ayakkabılarda da aynı özellik mevcut. Türk annelerde bu teknolojiye bayılacak. 

Yine markanın adından çok söz edilecek olan bir ev ve yuva ayakkabıları grubu var.  Çocuklar yuvada ve evde çok uzun süre ayakkabı giyiyorlar. Ayak sağlığı açısından çok önemli bir özellikle üretilmiş panduflarda tabanda havalandırma kanallı bulunuyor . Böylece ayakların nemlenmesi engelleniyor. Çok hafif, konforlu ve çok zengin çeşidi var. Karar vermekte zorlanacaksınız. 


Nadire hanımın biz annelere bir önerisi oldu. Anneler okullar açıldığı zaman yuva ayakkabılarını alıp, okula yollanıyor. Bu ayakkabılar bir okul dönemi boyunca okulda kalıyor. Bu dönem çocuklarımızın ayaklarının hızla büyüdüğü zamanlar. Annelerimizin ara ara ayakkabıları okuldan isteyip, evde numara kontrolü yapmalarını tavsiye ediyor. 

Nadire hanıma hoş sohbeti ve güler yüzleri için ayrıca çocuklarımız için bol seçenekle, sağlıklı ve konforlu ayakkabıları ulaşabilir fiyatlarla Türkiye'ye getirdikleri için teşekkür ediyorum. 
Biz SuperFit botlarımıza kavuştuk. Sizde SuperFit'le tanışmak isterseniz satış noktaları:

Boyner Mağazaları( Akasya, Panora, Akbatı, Çiğli ) 
Cevahir YKM
Kozyatağı 123 Çocuk Mazağazı
Antalya Fluffy Mağazası ve Migros AVM 


2 yorum:

Adsız dedi ki...

merhaba,

nadire hanımın satış yerine nasıl ulaşabiliriz?eklediğiniz linklerde çok çeşit yok çünkü gördüğüm kadarıyla.
İstanbul'da bu ayakkabıları deneyerek alabileceğimiz bir yer var mı başka?

Seyhan dedi ki...

Merhaba

Nadire hanım ofisten satış yapmıyor. Sadece yazdığım listedeki yerlerden satış var. Ama yeni yerler eklenmiş olabilir sosyal medya hesaplarından sorun isterseniz. Ve şuan markafoni de satıştalar

sevgiler

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...