14 Mart 2015 Cumartesi

Direksiyonda Anne Var..

trafik, kadın sürücü, anne çocuk , blogger,


3 Mart'ta Türkiye’nin ilk aile ekranı www.ailemizle.tv 'nin kurucusu Vloggeranne sevgili Berna'nın yeni projesi Anne Direksiyonda'nın tanıtımı vardı. Maalesef toplantıya çok istememe rağmen yetişemedim. Çok faydalı bir projeden sizlere de bahsetmek istiyorum. 

Anne Direksiyonda projesi, çocuğuyla birlikte arabasına binip direksiyona geçen annenin araba içinde yaşadıklarını anlatabilmeyi, gösterebilmeyi ve diğer sürücülerin araba kullanan annelere karşı trafikte daha saygılı olmalarını sağlamayı amaçlıyor.
Trafikte araç kullanırken dikkatli olmak gerek. Araçta bebeği / çocuğu ile seyahat eden bir annenin ise diğer sürücülerden çok daha hassas bir durumu var: Bir taraftan diğer herkese oranla araçta dikkatini dağıtabilecek çok fazla faktör mevcut, diğer taraftan bütün bu faktörlere rağmen canından çok sevdiği bebeğini riske atmayacağı için herkesten daha dikkatli araç kullanmalı...


Bebekle hem yurtdışında hem Türkiyede araba kullanmış ve aradaki farkı gözlemlemiş olan Vloggeranne Berna Kasapoğlu SerdarlıAnne Direksiyondaprojesi ile tüm sürücülerin direksiyondaki anneler konusunda farkındalığını arttırmayı hedefliyor. Toplumumuzda anneye duyulan saygıdan yola çıkılarak, uzun vadede kadın sürücülere karşı bakışın da değişeceğini düşünen üç çocuk annesi Serdarlı, bu projeyle çocuklarımızın ileride bizim yaşadığımız sorunları yaşamaması için çalışıyor.
 Anne sürücü acemi sürücü değildir. Tam aksine, araçta bebeğin dikkat dağıtan tüm hareketlerine rağmen dikkatini toplamayı başarabilen bilinçli sürücüdür.” 


3 yorum:

Tuğba Nohutlu dedi ki...

Merhaba, bloğunuzu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım. Bana da beklerim ;) Sevgiler...

sibel özmen dedi ki...

Çok güzel bir konu hakkında paylaşımda bulunmuşsunuz teşekkür ederim ayrıca bloğunuzu takibime aldım bende beklerim sevgiler.....

Seyhan dedi ki...

Tuğba Sibel teşekkürler takipteyim 😁

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...