7 Nisan 2015 Salı

Bir Eski Mehmet Gürs Hikayesi ve Trattoria Enzo..

Sene 1999 Endüstriyel mutfak ekipmanları satan bir şirketin muhasebe departmanında işe başlamışım. Şirket üç katlı, üçüncü kat asma kat ve müşterilerin ağırlandığı showroomu yukarıdan görüyor. 

Memo geldi dediler. Muhasebedeki arkadaşım ve sekreterimiz asma kattan aşağıya bakıyor. Satış ekibinden Ömer ve Yelda showrooma indi. Kim bu Memo diye baktım, bakmaz olaydım :) 
Mehmet Gürs .. 

Sarışın.. O zaman uzun saçlıydı. Yakışıklı, uzun boylu, sempatik, değişik bir Türkçesi var. Sonradan öğrenmiştim, annesinin Finlandiyalı olduğunu. Ve evli olduğunu ... Ve çocuğu olduğunu :) 

Mehmet Gürs sık sık şirkete gelip ürün seçerdi. Bizde asma kattan izlerdik. Patron asma kattan sarkan kızları görünce Memo gelmiş derdi :) 

O zamanlar Nişantaşı  Downtown vardı. Sonra NuTeras, Lokanta, Mikla, Numnum, Kronotrop, Terra Kitchen  ve şimdi Trattoria Enzo   Her zaman söylerim bu adam ne yapsa yenir. Nereye açsa gidilir. 

Yukarıda bahsettiğim Ömer'le evlendik biz. Baktım çok güzel satış yapıyor, kaçırmadım :) Yine Yukarıda bahsettiğim Yelda ile ortak olduk bakınız Erenil   Çok uzun zamandır Türkiye’de gastronomi sektörüne öncülük eden firmalarla çalışıyoruz. İstanbul Yiyecek İçecek Grubu da bunlardan biri. Yani hala sık sık Mehmet Gürs'ten haber alıyorum :) 


Ve geçtiğimiz günlerde sevgili Esra'nın daveti ile Trattoria Enzo da keyifli bir öğlen yemeğine katıldım. Özlediğim arkadaşlarımı gördüm. Zeynep Lâl'in izin verdiği ölçüde sohbet ettim :)

Lezzetli İtalyan yemekleri, odun fırında pişmiş pizzalar, lezzetli şaraplar, tatlılarla ailecek gidip keyif alacağınız bir yer. Mutlaka deneyim derim. 
İTALYAN LEZZETLERİNİN YENİ ADRESİ
TRATTORIA ENZO, MEHMET GÜRS İMZASIYLA
AKASYA ACIBADEM’DE…

Türkiye’de gastronomi sektörüne öncülük eden İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, yepyeni bir restoranı İstanbul’a kazandırdı. Özel olarak üretilen günlük taze makarnaları, ızgarada ve odun fırınında hazırlanan pizza çeşitleri, özel şarapları ve güçlü kalite/fiyat dengesiyle ciddi bir fark yaratacak olan “Trattoria Enzo”, Akasya Acıbadem’de Mart 2014’de hizmete açıldı.
   
Mikla, numnum gibi öncü markaları yaratan İstanbul Yiyecek İçecek Grubu (İYİG)’nun kurucu ortağı olan Mehmet Gürs, yepyeni bir restoranı daha Türkiye ile tanıştırdı. Akasya Acıbadem ’de hizmete giren “Trattoria Enzo”, İstanbul’un gözde mekanlarından biri oldu.

Lezzetli İtalyan ev yemeklerini İstanbul’a taşıyan Trattoria Enzo’da günlük el yapımı taze makarnalar, doğru mayalanmış hamur ile ızgara ve odun fırınında hazırlanan pizza çeşitleri, ithal hammadde ile kurgulanmadan ‘halen yaşayan’ taze ürünlerle yaratılan tabaklar ve özel sofra şarapları sunulacak. Yerel malzemelerle hazırlanan lezzetler ve gerçek bir İtalyan restoranını yansıtan şık ve rahat dekorasyonu ile farklılaşan Trattoria Enzo, ailece de gidilebilecek, kaliteli yemeği uygun fiyatla buluşturacak bir mekan.


İstanbul Yiyecek İçecek Grubu (İYİG) Hakkında:

1996 yılında temeli atılan İYİG, hedef müşterilerine farklı alanlarda kaliteli servis verebilmek üzere sürekli olarak kendisini yenilemekte ve hızla büyümektedir. “Hızlı ve rahat” yemek konseptinden “Rafine Mutfak” konseptine kadar gastronomi sektörünün her dalında faaliyet göstererek, yeni akımlara yön verip Türkiye’de lider konumda yer almaktadır. İstanbul Yiyecek İçecek Grubu, yeni vizyoner projelere özveri, heyecan ve başarıyla imza atmaya devam ediyor. Aralık 2012 yılında İş Girişim Sermayesi ile yaptığı başarılı ortaklık ile İYİG, sağlam adımlar ile büyümeye devam etmektedir.

İstanbul Yiyecek İçecek Grubu bünyesinde:

2005 yılında açılan Mikla Restaurant, 10 şubeli numnum’lar (İstanbul’da Kanyon, Meydan, Bağdat Caddesi, Brandium, Nişantaşı, Akasya Acıbadem ve  Ankara’da Panora, Gordion,G.O.P ve Tepe Prime), Trattoria Enzo (Akasya Acıbadem), Terra Kitchen (ÖzdilekPark İstanbul, Maslak Orjin) Kronotrop (Cihangir, Maslak Orjin) ve Anadolu’nun dört bir köşesinden titizlikle toplanan ürünlerin arşiv altına alınarak, yeni fikirlerin doğduğu, yaratıcılığı ve geleceği, geçmişin ışığında harmanlayan “laboratuvar” Mikla Lab bulunmaktadır.


Davet için Esra'ya 
Leziz yemekler için Trattoria Enzo ekibine.
Yakışıklığı için Mehmet Gürs'ün anne babasına teşekkür ederim :) 
Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...