3 Nisan 2015 Cuma

Çocuklar İçin Hangi Diş Macununu Kullanıyorsunuz?

2 senedir ortodonti tedavisi görüyorum. Ağzımda bilumum işlem yapıldı ve yapılmaya devam ediyor. Bu durumda ki bir anne, çocuklarına ilk olarak neyi öğretir bilin bakalım :) Tabi ki diş sağlığı ve bakımı.

Defne Nil çok uzun zamandır dişlerini düzenli fırçalıyor. Okulda da bu konuda bir takip çizelgeleri var. Her sabah ve akşam dişlerini fırçaladığında bir yıldız boyayıp öğretmenine götürüyor. Ayrıca benim aylık ortodontist kontrollerime gelmeyi çok seviyor. Düzenli kontrolleri yapılıyor. Önem olayını kavramış bir şekilde yolumuza devam ediyoruz.

İki numarama gelecek olursak o tam bir macun yiyici..

Evet ablasından göre göre sabah akşam öğlen demeden her fırsatta banyoya koşup dişlerini fırçalıyor. Ben görmeden yapıyorsa macunu oldukça fazla sıkıyor, dolayısı ile bir miktar macun yutuyor.

Defne Nil 6 yaşını geçtiği için ve uzun süredir macun yutmadığından, çocuklar için üretilmiş macunlardan birini rahatlıkla kullanabiliyor. Ama Zeynep Lâl için aynı şey geçerli değil. Onun için özel bir ürün kullanmam gerekiyor.Bu konuda Jack N' Jill araştırdığım ürünler içinde en beğendiğim ve memnun kaldığım doğal diş macunu. Bu konuda arayış içinde olanlara tavsiye ediyorum. 

Öncelikle Florür, şeker, tatlandırıcı, SLS, kimyasal, renklendirici, koruyucu madde içermiyor. 
Yutulmasında bir sakınca bulunmuyor. Bu gerçekten benim için çok önemli. 
Diş etleri rahatlatan organik Aynı safa bitkisi özü var. Diş çıkarma dönemi için özellikle çok faydalı. Organik doğal yaban mersini tadında 5 farklı aroması var.
BPA içermeyen geri dönüştürülebilen ambalajı var. 

Diş fırçası olarak yine Jack N'Jill'in gövdesi mısır koçanından üretilmiş. Doğada %100 çözünür yapısıyla çevre dostu. Hassas bebek ve çocuk dişleri için uygun kılları olan diş fırçasını kullanıyor. 

Ve asıl önemlisi ürün Skin Deep * projesinde Jack and jill kids ürünlerini güvenli ve etkin ürünler kapsamında birinci seçmiştir. 

Nasıl bulur nereden alırım derseniz. Organik ve doğal içerikli pek çok markanın Türkiye temsilcisi Yükseliş Grup'un  kendi satış sitesi olan www.dogalbebegim.com  'dan temin edebilirsiniz. 


Gülen diş stickerlarınız bol olsun :) 

*Skin Deep projesi, EWG tarafından yapılan, 41 binden fazla kozmetik ürünün toksiditesini ve uygunluğunu inceleyen bir bilgi bankası projesidir.

4 yorum:

NİHAN KEÇECİ TALİ dedi ki...

şu anda bizimki splat'ın diş macununu kullanıyor,öncesinde de rocs alıyordum. bunu da not aldım,alacağım teşekkürler cnm:)

Seyhan dedi ki...

Ben memnunum aklında olsun canım 😘😘😘

defne dedi ki...

arkasından da bi foto alsaydık keşke, en alt kısmındaki küçücük bant ne renk?

Seyhan dedi ki...

Tabiki yeşil tamamen doğal yani

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...