29 Nisan 2015 Çarşamba

İstanbul Akvaryum Gezimiz..

23 Nisan okulla tatil olunca, 24 Nisanı da biz tatil yaptık.
Sevgili Şafak ve Nihan'ın düzenlediği 23 Nisan etkinliğine destek veren Luna Organizasyon'un davetiyle İstanbul Akvaryuma gittik.

Defne Nil'in uzun süredir yeniden gitmek istiyordu. İlk gidişimizde 3 yaşındaydı. Zeynep Lâl'e ise 6 aylık hamileydim. Defne Nil hiç korkmadan camlara yapışmış balıklara dokunmaya çalışmıştı. Çok keyif almıştı. Bakınız fotoğrafları burada 

Kardeşi de ablasına benzer dedik. Hep beraber gittik. Fakat Zeynep Lâl balıklarda çok korktu. Ziyaret alanına girdiğinizde sizi bir tekne enkazı karşılıyor. Dakika bir gol bir :) Bizimki korktum kucak dedi. Ve enkaza girmek istemedi. Ardından büyük balıkların olduğu akvaryumlara yaklaşmak istemedi. Ablası gidince biraz cesaret geldi, ama yinede çok temkinliydi. Ya babasını, ya beni sürekli yakınında istiyordu.

Defne Nil için hiç sorun olmadı. Hatta camlara yapışık keyifle izledi. 

İstanbul Akvaryumunda Karadeniz, Marmara, Ege'den başlayıp Pasifik’e kadar uzanan 1,2 kilometre uzunluğunda 16 tema ve 1 adet yağmur ormanından oluşan güzergahı var. Akvaryuma girer girmez iyot kokusu alıyorsunuz. Ve yağmur ormanlarına girdiğinizde nem oranı hemen fark ediliyor. Birbirinden ilginç türlerin bulunduğu yaklaşık 1.500 çeşit, toplam 15 bin adet kara ve deniz canlısı mevcut. 64 farklı tank içinde 6.800 metreküp su var. 

Ayrıca Akvaryumun geziniz bittikten sonra, hemen yanında bulunan Aqua Florya alışveriş merkezine uğrayabilirsiniz. İlk kez gittik. Denize sıfır avm yapmışlar. Keşke benim olsa dedim :)

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...