5 Haziran 2015 Cuma

Bella B : Anne ve Bebeği İçin En Doğal Bakım...

Önceki gün Bella B merkezinde çok keyifli bir kahvaltıdaydık. Sevgili Enise ve Çiğdem'in düzenlediği davette, markayı yakından tanıma fırsatı bulduk.

Hamilelik ve sonrası, ayrıca bebek ve çocuklar için doğal ve organik bakım ürünleri olan Bella B'nin tüm ürünleri Amerika'da üretiliyor. Türkiye'de satışını eczaneler kanalı ile yapan Bella B, hekimler tarafından da sıklıkla tavsiye edilen ürünlere sahip. Tüm ürünlerde paraben, zararlı kimyasallar, yapay koruyucular, lanolin ve hayvansal içerikler bulunmuyor.


 
Bella B'nin hamilelik ve sonrası için kullanılan ürünlerini ve bebek ve çocuklar için kullanılan ürünlerini yakından tanıdık. Tüm ürünleri detayları ile dinledik. Özellikle bahsetmek istediğim bir kaç ürün var.


Tummy Honey Butter (Çatlak önleyici bakım kremi) 

Sanırım çok satan ürünler listesinde üst sıralarda olan bir ürün. Öyle ki hamilelik döneminde kullanıp memnun kalan kişilerin tavsiyeleri ile bilinen, ve reklama ihtiyaç duymadan başarısını kanıtlamış bir ürün. İçerisinde bal, shea yağı, kakao yağı ve aloe vera var. Kaşıntıyı önleyerek cildi nemlendirip yeniliyor ve en önemlisi esnekliği arttırıp çatlamayı engelliyor. Aynı serinin Çatlak giderici kremi (Tummy honey cream) sezaryan izlerinde bile büyük başarı sağlıyormuş. Yeni oluşmuş ve henüz beyazlaşmamış çatlaklarda etkileri çok daha iyi gözlenebiliyormuş. Ürün ayrıca ergenlik döneminde oluşan büyümeye bağlı çatlaklarda da çok güzel sonuçlara ulaşmış.


Her iki hamileliğimde ve emzirme dönemlerimde hiç sorun yaşamadım. Ama meme ucu çatlakları yüzünden ağlaya ağlaya bebeğini emziren anneler olduğunu biliyorum. Umarım kimsenin başına gelmez. Çok keyifli olan bu dönem, işkenceye dönmez. Olur ya başınıza geldi ne yapacaksınız? hemen bir Meme ucu çatlak kremi (Nıpple nurture butter ) alacaksınız. İçerisindeki shea, avakado kakao yağları var. Çatlak oluşmasını engellediği gibi, oluşmuş çatlağı da hızla tedavi ediyor. Ayrıca lanolin içermediği için kremi sürdükten sonra emzirme öncesi silmenize gerek yokmuş.


Selülit kremi ve sıkılaştırıcı (Body buz ) Eminim yoktur ama olur ya selülitiniz varsa:) bu ürün fermiskin sayesinde selilütle savaşırken sıkılaşmaya da yardımcı oluyor. Bacaklar dışında kol altları, boyun ve karın bölgesinde de kullanılıyor. Gitsin selülitler ve gıdılar :)


Bebek ve çocuklar için üretilen seride en çok dikkatimi çeken ürünlerin başında burun tıkanıklığı ve hırıltılı nefes almada kullanılan nefes açıcı (Little bee rub) geliyor. Üst solunum yollarının rahatlamasını sağlayan ürün boyun, göğüs bölgesi ve burun kenarlarına uygulanıyor. Çok hafif bir kokusu var. Mentol içermiyor. Ben kızlarda Coldmix kullanıyordum. O gün edindiğim bilgi doğrultusunda sadece yastığa damlatılıp vücuda sürülmemesi gereken ürünü kullanmak çok mantıklı gelmedi. Sonuçta ten teması yasak olan bir ürün solunum yolu ile vücuda zarar verecektir. Onun yerine bundan sonra bu tarz bir ürünü kullanmayı tercih edeceğim.


Yine serinin Böcek ve sinek koruyucu spreyi olan (Buzzy bee) Alkol, parfüm, kimyasal, petrol türevi ve mineral yağ içermeyen %100 doğal içerikli ve yeni doğandan itibaren kullanılan organik ve bitkisel bir ürün. Limonumsu ferah bir kokusu var, kesinlikle rahatsız edici değil.

SPF 40+ Güneş koruyucu losyon (Sunny bee) %100 doğal içerikli bir ürün. Güçlü anti-oksidanlar içeriyor. UVA ve UVB korumaları sağlıyor. Cildi yatıştırıp güçlendiriyor. Güneşe çıkmadan 20 dakika önce sürülmeli ve 2 saatte bir yenilenmeli.


 

Davetleri için Çiğdem ve Enise'ye Evsahipliği için Bella B ailesine çok teşekkürler..

Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...