27 Aralık 2017 Çarşamba

Disneyland Paris Gezi Notları 1: Disneyland Park...

Defne Nil 12 günlük yaz kampına gittikten sonra, bizi çok özledi çok zorlandı diye düşünen babası,  dönüşte ona bir sürpriz yapalım istedi. Apar topar hazırlıkları tamamlayıp kamp dönüşü Disneyland seyahati planladı. Gelelim detaylara..Konaklama için Disneyland'ın içindeki otellerden birini seçtik. Newport Bay Club yürüyerek 5-6 dakikada Disneyland'a gidebiliyorduk. Ulaşım problemi hiç yaşamadık. Otel müşterilerine özel giriş ve çıkış saatleri vardı. Dışarıdan giriş yapanlar için akşam ondan sonra çıkış varken. Biz iki saat fazla kalabiliyorduk. Disneyland içinde otelde kalmanın bir diğer avantajı Disneyland giriş biletlerinin ücretsiz olması. Oteller dışarıya göre epey pahallı fakat 5 günlük 4 kişilik bilet ücretsiz almak epey avantajlı. Uzun süreli konaklamalarda bu tarz avantajları oluyor. Ayrıca otelin yüzme havuzu ve sosyal imkanlarını da sınırsız kullandık. Kısacası otelimizi tavsiye ederim.  
Uyuyan güzelin şatosu


Disneyland iki ayrı parktan oluşuyor.  Disneyland Park ve Walt Disney Studios Park her birini gezmek ve tüm üniteleri kullanmak için bir iki gün yetmez. Biz beş gün kaldık. tamamını ancak bitirdik diyebilirim. Disneyland sabah 8 de açılıyor ve akşam dışarıdan giriş yapanlara 10, otel misafirlerine 12 de kapanıyordu. Sabah girip gece çıktık yani :) 

Zeynep Lâl yaştan ve boydan pek çok şeye binemez diye düşünüyorduk. Ama hemen hemen her şeye bindi. Defne Nil sadece Indiana Jones Temple'da boy sınırına takıldı. Bunun dışında hız trenleri, korku şatoları, aklınıza gelebilecek her şeyi denedi. Kısaca 5 yaş sonrası için gezi planlamak daha mantıklı. 

Disneyland park 5 ayrı bölümden oluşuyor. 

Adventureland: İndiana jons ünitesi,  Alaaddinin sihirli lambası, Hız treni,  Robinson adası ve Karayip korsanları gibi bölümler var.
Fantasyland: Uyuyan güzelin şatosu, Alis harikalar diyarında, Uçan fil jumbu, Peter Pan, hız trenleri, çarpışan arabalar, yarış arabaları ,Pakahontas hemen hemen tüm disney masal kahramanlarının olduğu alan. Discoveryland : Uzay üniteleri, Star Wars, Buzz Light year, Kaptan Nemo, gibi üniteler var biraz daha büyük çocuklara göre gibi.


Main Street USA yeme içme ve alışveriş mağazalarının bulunduğu cadde. 

25.000 adım attık hiç yorulmadık :)  


Frontierland: Vahşi batı havasında tasarlanmış bölüm.  Hız treni, korku şatosu, tekne turu, roller coaster gibi bölümler var. 
Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...