14 Aralık 2017 Perşembe

Midilli & Molivos Gezi Notları II


Yemekler yenilip biraz mola verdikten sonra, yine yola devam ettik ve kısa bir süre sonra Molyvos'a ulaştık. Midilli adasında asıl görülmesi gereken yer burasıymış. Yine önce otelimize yerleştik. Çok tavsiye edilen olellerden biriydi ve gerçekten bayıldık. Olive Press Hotel  Eski bir zeytinyağı fabrikası restore edilerek otel haline getirilmiş. Otele giriş yapmayı beklerden, özel tepsilerde rakılar ve mezeler geldi. dakika bir gol bir oldu. Artı puanı oracıkta aldılar :)

Pencerenizden uçsuz bucaksız bir deniz görüyorsunuz. Uyurken dalga sesleri ile uyuyup sabah yine dalga sesleri ile uyanıyorsunuz. Çok çok beğendik ve kesinlikle tavsiye ediyoruz.Fabrikanın bacası hala duruyor. Molyvos tepeye kurulmuş bir kalenin eteklerinde yeralan, çiçeklerle bezenmiş taş evleri, dar sokakları ile beni büyüledi. Bazı sokaklar o kadar dardı ki, buraya nasıl eşya taşıyorlar diye düşünmeden edemedim :)

Limanda birbirinden güzel restaurantlar sıralanmış seç beğen modunda takıldık ve Le Grand Blue  tercih edildi. Yine lezzetli yemekler, devasa posiyonlar, uygun fiyatlar ve yerel şaraplarla mest olduk. Tadı damağımızda kaldı...


Anne beni taşısana :) 
Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...