8 Aralık 2017 Cuma

Ne gezdik ama..

Defne Nil'in okulu 27 kasım haftasında ara dönem tatiline girdi. Öncesinde aldı beni bir telaş. Ne yapsak, nerelere gitsek, nasıl keyifli zaman geçirsek. Başladım ders çalışmaya. Müzeler, sergiler, gezilecek mekanlar. Biraz İstanbul'da turist olduk.

Salı sabah erkenden yola çıkıp önce Kadıköy'e gittik. İlk durak Moda Barış Manço Müzesi bu müzeyi daha çok kendim için istemiş olabilirim. İtiraf ettim rahatladım :) akabinde Moda sokakları gezildi. Kadıköy çarşı ve sonraki durak Haydarpaşa Sahaf Festivali. Kitap fuarı kadar kalabalık değildi. Hatta tek peronda olması üzücüydü. Ama pek çok güzel kitap vardı. Çocuk kitapları azdı. Fakat biz yine de Defne Nil'e gayet iyi durumda olan 5 kitap aldık. Hemde 12 liraya..

Sahaf festivali sonrası uzun zamandır aklımda olan Kadıköy Karikatür evine uğradık. Çocuklar için çizim atölyeleri oluyor belki denk geliriz dedim. Fakat hafta içi yokmuş. Şansımıza Cem Güventürk'e ait çok eğlenceli bir sergi vardı. Onu gezdik. Etkinlikler hakkında bilgi aldık, biraz çizim yaptık ve günü noktaladık.


Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...