3 Şubat 2018 Cumartesi

Disneyland Paris Gezi Notları 2: Walt Dısney Studıos Park...


Walt Dısney Studıos Parka hediyelik eşya ve yeme içme bölümünün olduğu büyük bir kapalı alandan giriliyor. Yine kendi içinde birden fazla bölüme ayrılıyor.  Production Courtyard, Toon Studio, Backlot ve Toy Story Playland bunlardan bazıları.

Defne Nil'in hala bir kere daha binseydim keşke dediği ünite burada.  Bir ara çocukları paylaşıp ayrıldık. Zeynep benimle kaldı. O sırada Defne Nil ve Ömer terör kulesi (The Twilight Zone Tower of Terror) isminde bir yere gitmişler. Otel şeklinde bir bina, ama dışı yanık, yıkılmış bir filmde kullanılmış plato. Asansörle binanın üst katına çıkılıyor. Sonra oturma yerlerine geçiliyor. ve kemerle takılıyor. Bu arada her yer karanlık. Ardından kapı açılıyor ve tüm stüdyo ayaklarının altında. Havadasın. Aniden ünite yere çakılıyor. 4-5 kat düştükten sonra yeniden çıkıp bir daha düşüyor. Bir kaç kez tekrar ediyor. İndiklerinde Ömer korkunçtu diyordu. Ama Defne Nil yeniden binelim diye tutturmuştu bile :) 


Bu arada biz Zeynep'le uslu uslu takılıyorduk. Ratatou filminin platososu, cars arabalar bölümü ve toy story bölümünü tavaf ettik. 

Sonra hep beraber film platolarını gezdiren bir trene bindik. Her şey normal seyrinde giderken bir yangın, ardından devrilen bir tanker, yangın olay mahallinde de biz :) Yine çok keyifliydi. 

Kısacası biz her iki parkı ve Disneyland'ı çok sevdik. Çok yorulduk ama keyifli anılarla geri geldik.  Kızlar zaten bayıldı. 

Pozumuza dahil olanlar var:)Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...