25 Nisan 2012 Çarşamba

24+4 Şeker Yüklemesi...


Sabah şeker yüklemesi için hastanedeydik. 75 gr glikoz ile tek seferde yapıldı.Defnenil'e hamileyken 50 gr ve 100 gr olarak iki ayrı test yaptırmıştım. 3 Yılda birçok şey değişmiş. Üçlü testte yapılmadı mesela, oysa Defnoşta yapılmıştı.. Neyse Zeynep Lal hanım sağlıklı olsun da çok önemli değil..

Ultrason kontrollerinde yine bol bol poz verdi. Gelişim durumuna göre 2700 gr civarı doğması bekleniyor. Olsun dışarıda büyütürüm diyorum ama benim çocuklar dışarıda da büyümüyor :) Malum Defnenil minyon bir çocuk boy kilo hep alt sınırlarda Zeynep Lal'de ablası gibi olacak sanırım....Sonuçlar yarın belli olacak kötü bir şey beklemiyorum ama yine de heyecanlıyım ... Kötü bir sonuç çıkmasa 1 ay sonra yani 7. ayda kontrole gideceğim .. 2. hamilelikler çok hızlı geçiyor demiş miydim :)


7 yorum:

...Bebişlerim... dedi ki...

Cnm çok zayıfta değil 2700 yani :) sağlıklı olsunda. Sen bakar onu tosunn :) yaparsın...

Seyhan dedi ki...

Bilmem genelde 3 kilo küsür oluyorlarya onun için 500 gr falan küçük bekleniyor ama olsun sağlıklı olsunda .. Tosun yapmaya gelince zor beeee bizden tosun çıkmaz:)

Tarkanın Annesi dedi ki...

Olsun canım çıtı pıtı narin kızlar olurlar işte zaten Nil'de öyle tatlı narin bişey bu arada o şeker yüklemesi ne iğrenç bişeydi öyle hala aklıma geldikçe midem kalkıyor umarım herşey iyi çıkar

FADİŞ dedi ki...

Allah sağlıkla tamamına erdirsin inşallah, maşallah diyelim:)

Seyhan dedi ki...

Tarkanın annesi Şeker yüklemesi pek keyifli değil gerçektende 75 mg şekerli suyu aç aç iç ve iki saat bekle saat başı kan ver yorucu bişey ama bebeişler için değer

Sağol Fadiş

Sevgiler

Deniz dedi ki...

Hadi bakalım, hayırlısı
Ne zordu o bal şeker şeyi içmek

bahriye-krm dedi ki...

seyhan'cım sen kilo olayını hiç düşünme...öncelikle sağlıkla dünyaya gelsin minik prenses...zamanla kiloları alır...
bir de takip ettiğim kadarıyla gerçekten çok hızlı geçiyor bu 2. hamilelikler...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...