19 Ağustos 2013 Pazartesi

#Fikirdenklerdeniyor & Hipp Organik Meyve Püreleri

Fikirdenk ve Hipp Türkiye iş birliği ile, #Fikirdenklerdeniyor projesi kapsamında yeni bir kampanya yapıldı. Yenilenen paketleri ile organik meyve püreleri paketimiz önceki gün elimize ulaştı. Tabi ki hemen denedik. Çok beklemeden yorumlarımı paylaşmak istedim.

Öncelikle %100 organik GDO'suz meyvelerden üretilmiş. Şeker, gluten, yapay tatlandırıcı, koruyucu maddeler ve renklendirici ürün bulunmuyor. Kısacası annelerin tam istediği gibi :) 

Yeni paketler görsel açıdan çok sevimli. Bebeğin kendi kendini beslemesini sağlayan, biberon benzeri bir ağız kısmı var. Kullanmadığınız miktarı başlığı kapatarak, Buzdolabında bir gün boyunca saklayabiliyorsunuz.

Yolculukta,  seyahat halindeyken arabayı durdurup bebeği beslemek yerine hemen eline bir meyve püresi vermek kriz anlarında kurtarıcı olabilir.  Kendi işini kendi görsün fikri çok cezbedici. Zaten Zeynep Lâl biberonunu da kendisi tutup içiyor. Onun için kendini besleme kısmında zorlanmadık. 

Miktar olarak cam kavanoz mamalarından daha az 90 gr. Bana daha doğrusu Zeynep Lâl'e az geldi :) Kendisi 125 gr olan kavanoz meyvelerini tek seferde bitirebiliyor. 

Beğenmediğim tek yanı oldu. Dün akşam dışarıda yemekteyken acıkınca Zeynep Lâl'e bir paket Hipp organik meyve püresi verdim. Güzel güzel yemeye başlamıştı. Doymuş olacak, yada yemek istemediğinden, oynamaya başlamış ben fark etmeden ambalajı alt kısımdan sıkıp üstünü başına meyve püresi yapmış. Tüm bu olaylar bir kaç saniye içinde olunca müdahale edemedim. Sonuç üstü başı silinip, kıyafet değiştirmek zorunda kaldık. 

Ürün paketlerinde 1-3 yaş için dese de. Zeynep Lâl henüz uyarıları anlayacak yaşta olmadığından, dur sakın sıkma desem bile, işe yaramayacak. Onun için 1 yaş civarı bebeği olanlar için tavsiyem, evet kendi kendine yesin, ama gözünüz üzerinde olsun. Yoksa epey bir temizlik yapmak zorunda kalabilirsiniz :) 

Genel olarak Hipp ürünlerine tecrübeli anne olarak güvenim sonsuz. Bir çok doktorun aksine, kavanoz meyve ve sebzelerini öneren bir çocuk doktorumuz var. Mevsiminde toplanan ve saklanan ürünlerin. Benim şuan marketten aldıklarımdan kat be kat sağlıklı olduğuna inanarak Defne Nil ve Zeynep Lâl'de hazır gıda kullandım. Hipp severek tükettikleri markalar arasında. 

Yeni organik meyve pürelerini de uzun araba yolculuklarında, tatilde, uçakta vs. kurtarıcı olarak alabilirim. Bunun dışında günlük hayatta. Fiyat olarak daha uygun,  miktar olarak daha fazla ve içeriği aynı olan hipp kavanoz meyvelerini tercih edeceğim sanırım.

Teşekkürler Fikirdenk ve Hipp Türkiye..


3 yorum:

Burcu1anne dedi ki...

Afiyet bak şeker olsun :)

Seyhan dedi ki...

Sağol Burcu ablası İpek'e de afiyet olsun :)

annesiningülü dedi ki...

tipe bak ♥
çok sevmiş belli :)

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...