3 Kasım 2014 Pazartesi

Çırağan Palace Kempinski Çikolata Workshop'u #BloggerMumsAndKidsChocolateWorkshop


18 Ekim cumartesi Füsun'la beraber. Çırağan Palace Kempinski birlikteliği çok keyifli, bir o kadar eğlendirici ve kilo aldırıcı bir bir Anne&Çocuk çikolata workshop'u düzenledik. 


Özlem, Leyla ve Fatma bu workshopta bizimleydi. Cumartesi sabahı Çırağan saray mutfağında 5 anne blogger ve 5 tatlı kızı buluştuk. Çocuklar ihtişam ve büyüklük karşısında resmen kendilerinden geçtiler. Eşsiz deniz manzarası ve muhteşem dekorasyon hepimizi büyüledi. 

Cansu hanım ve Çiler hanım mükemmel ev sahipliği yaptılar. Önce bizler için hazırlanan ikramlıkların tadına baktık. Çayımızı kahvemizi içip hızla işe koyulduk. Mutfak beklemez :) 

Önlüklerimizi taktığımız an bizde birer Çırağan şefi olmuştuk. Şeflerimiz Servet Kanat ve Feride Koparan sırasıyla işin inceliklerini anlatarak bizi yönlendirdiler. 

İlk işimiz çilekli beyaz truffle ganaj yapmak oldu. 

Çilek püresi, bal ve tereyağını ocakta kaynattıktan sonra ayrı bir kapta beyaz çikolata üzerine döktük ve spatula yardımı ile tamamen eriyene kadar karıştırdık. Oda sıcaklığına gelene kadar bekleyip, Sıkma torbalarına doldurup bizim için hazırlana truffle bilyelerinin içini doldurduk. Aynı işlemi limonlu ganajlada yaptık. Doldurduğumuz bilyelere çubuk batırıp donmasını bekledik. Elde ettiğimiz lolipopları yeniden sıcak çikolataya batırıp üzerini fındık, fıstık, kakao gibi şeylerle istediğimiz gibi süsledik. 

Lolipoplar bitince, kalıp çikolata yaptık. Kalıpları sıcak çikolata ile doldurduk, sonra ters çevirip kalıba vurarak fazla çikolatanın akmasını sağladık. Kenarda donması için beklettik. Donduktan sonra içini ganajla doldurup üzerini yeniden çikolata ile kapattık. Kalıp çikolatalarımızı da hazırlamış olduk. 

Ve çikolataya bandırılmış çilek, bir iki kilo kadar yedim sanırım :)  En son ''Biri beni durdursuuuun'' diye bağırıyordum :) 


Ekip ruhu anneden kıza geçiyor, En az bizim kadar uyumlular :) 
Lolipoplarımız 


Kalıp çikolatalarımız 
Sürekli ''Anne bir tane daha yiyebilir miyim? '' diyen Defne Nil 


 Kalıp çikolata yapan ben :) 


Çikolata komasına grip, mutluluktan çıldırmış Füsun :) 


Özlem ve Ege Bahar


Leyla ve Peri 


Fatma ve Dila 


Bu karenin benim için anlamı çok büyük. Halihazırda çalışmaya devam eden bir mutfakta bulunduğumuz için mutfağın belli bir ısıda olması gerekiyordu. Çocuklar üşüdük dediklerinde hazırlıksız yakalanmıştık. Montları arabadaydı. Cansu hanım ve Çiler hanım hemen ceketlerini çıkarıp çocuklara giydirdi. Daha sonra mutfağa ayaklı ısıtıcılar geldi. Yorulan çocuklar için mutfağa sandalyeler taşındı. Resmen şımartıldık. Çocukların mutlulukları görülmeye değerdi. 

3 saatin sonunda hem çocuklar hem bizler şeflerimizden sertifikalarımızı ve hediyelerimizi aldık.
Her şey o kadar ince düşünülmüştü ki yemek direktörü Steffan Opitz bizzat gelerek çocuklara Çırağan maskotu olan ayıcıklı sırt çantası hediye etti.Bu keyifli gün için Çırağan Palace Kempiski ailesine sonsuz teşekkürler ..
Umarım en kısa sürede yeniden görüşürüz :) 


Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...