6 Mart 2015 Cuma

YeniBirHayat...Yurtdışı Yaşam, Sağlık ve Eğitim Merkezi


Amerika’da Doğumun Avantajları
Son dönemlerde sıkça tercih edilen Amerika’da doğum , birçok avantaj ve ayrıcalık sağlamaktadır. Çocuğunuzun büyüdüğü zaman yaşamı için tercihler yapabilme özgürlüğü kuşkusuz çok harika bir ayrıcalık. Amerikan vatandaşlığı kazanarak dünyaya gelmesinin avantajlarından bahsedebiliriz.  
Amerika’da doğan bir bebeğin Amerikan vatandaşı olma hakkı, Amerikan anayasası ile güvence altında olarak, Amerika’da doğan her bebeğe koşulsuz bu hak verilmektedir.
Doğumunun ilk haftaları itibariyle Amerikan pasaportu çıkartılmaktadır.  Bu pasaport çocuğunuza, dünyanın hemen hemen her ülkesine vizesiz seyahat etme hakkı sağlar. Amerikan vatandaşlığının devam etmesi için Amerika’da bulunmak ya da zorunlu olarak belli sürelerde giriş çıkış yapmak gerekmez.  Vatandaşlık ömür boyu süren bir haktır. Amerika’da doğan çocuğunuz istediği zaman Amerika’ya yerleşerek eğitim ve çalışma hayatını orada devam ettirebilir.  
Türkiye’de kariyer imkanları için de bu durum çok büyük avantaj sağlar. Çalışma hayatına başladığında eğer iyi bir eğitim almış ise, Amerikan şirketlerinde çalışma ve Amerika’ya transfer olma imkanı Türk vatandaşlarına göre çok daha yüksek olacaktır.
Amerika’da doğum yapmanın avantajları çocuğunuz sadece büyüdüğünde değil tüm eğitim hayatı boyunca avantajlar sağlayacaktır. Bilindiği gibi yurtdışı eğitim denildiğinde ilk akla gelen ülkelerin en başında Amerika gelmektedir. Amerika’da lise son sınıfa kadar temel eğitim ücretsiz olarak sunulmaktadır. Eğer Amerika’da yaşayacaksa diğer Amerikalı öğrenciler gibi temel eğitimini ücretsiz tamamlayabilecektir. Bu durumda da Amerikan üniversitelerine girişi de çok daha kolay olacaktır. Üniversite ücretleri de başka milletlerden gelen öğrencilere uygulanan ücretlere göre çok daha düşük olacaktır.  
Amerika'da doğum alanında hizmet sunan Yeni Bir Hayat Amerika’da yaşamasanız da, çocuğunuzun Türkiye’de eğitiminde de bazı avantajlara sahip olduğunu belirtiyor.  Bazı kolejler yabancı pasaporta sahip öğrencileri sınavsız kabul etmektedirler. Bir diğer ifade ile, kolejlere giriş sınavlarına hazırlanmaları gerekmeyecektir. Amerika yerine Türkiye’de üniversite eğitimini almak istediğinde ise yabancı öğrenci yerleştirme sınavı kapsamında üniversiteye girebilmektedir. Bu sınav ise genel üniversite sınavına göre daha kolay bir sınavdır. Üniversitelerde yabancı öğrencilere açılan kontenjanlardan faydalanıp diledikleri bölüme girme şansları daha yüksek olacaktır.  
Amerika’da doğumun avantajlarından diğeri de aile bireyleri ile ilgili. Çocuğunuz 21 yaşına gelip reşit sayıldığı andan itibaren anne, baba ve kardeşlerinin de Amerika’ya yerleşmesi ve Greencard sahibi olabilmesi için başvuru yapabilecektir.


1 yorum:

Adsız dedi ki...

Dogum yada baska sebeplerle Yolunuz Houston'a duserse lutfen sitemi ziyaret ediniz www.houstondakiralikdaire.com Handan Yolcu

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...