2 Temmuz 2015 Perşembe

Defne Nil Hala Berselona'da :)


Birinci postu yazıp ,arkası yarın demiştim ama araya babamın operasyonları ve bir tatil daha girince blog yine ihmal edildi :) Barselona yazılarına devam edelim. 

Olmazsa olmaz yerleri geziyoruz.  
İkinci gün Barselona şehrinin simgesi La Sagrada Familia ya gittik. Antoni Gaudi'nin ünlü eseri, bir başka adıyla bitmeyen bazilika :) Gaudi'nin ölümü ile yarım kalmış, mimarisi o kadar karışık ve etkileyici ki anlayıp çözüp tamamlamak zor tabi. Devasa boyutta ve muhteşem güzellikte. 

Tam karşısında bir park var. Çocuklu tatil olunca minik bir park molası kaçınılmaz oluyor. 

La Rambla Caddesi üzerindeki kapalı pazar. Mercat de La Boqueria ikinci durağımız.  Defne Nil'in ilgisini çeken yerlerden biri oldu. Çok fazla çeşitte sebze meyve, deniz ürünleri, hazır yemek ve minik ayaküstü atıştırlıkların yapılacağı mekan var. Çok canlı bir yer. 

Defne Nil resim yapmaya çok meraklı olunca kaçınılmaz noktalarda biri Picasso müzesi oldu. Picasso'nun Girls Reading eserini çizmiş bir kızım var :)  İlgisini çeker diye düşündük. Gitmeden önce bileti İnternetten alın çok sıra oluyor diye okumuştum. Ama almadık ve çok sıra olmadı:) En fazla yarım saat beklemişizdir. Fotoğraf çekmek yasak hatta elinizde çanta bile taşıyamıyorsunuz. Tüm eşyaları kilitli kasalara koyduktan sonra eliniz kolunuz boş olarak geziyorsunuz. Yasssak hemşerim yasaaak :) Plaça Reial meydanı Ara sokaklara girip çıkmalı, yemeli içmeli, bitmeyen dondurmalı bir gün daha geçti. Arkası yarın :) 
Hiç yorum yok:

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...