16 Haziran 2021 Çarşamba

Tarihe Not...


Hayat biz planlar yaparken başımıza gelenlerdir. diye bir söz var. o şey bizim başımıza da geldi. Ömer yurt dışı bağlantılı çalışıyor. ve Gürcistan'da 3 yıl kadar önce bir şirket kurulmuş
tu.  Kuruluş aşamasında uzun kalmış, sonra ayda 1-2 hafta orada 1-2 hafta burada dönüşümlü gidip gelmişti. Zaten ''Çok gezen koca'' diye takılıyordum. Biz alışık olunca süreç böyle devam etti. Onunla gitmek, orada yaşamak arada konuşuluyordu ama, kızların okulu, sporları, Defne'nin jimnastik takımı vs. düzenimizi bozmak, konfor alanımızı değiştirmek istemedik.

Ama covit geldi çattı. Her şey ama her şey değişti. Evlere kapanmak. okula, spora gidememek ve en önemlisi, birinci dereceden yakınlarımızı kaybetmek....Ömer'in uçuşlar iptal edildiği ve sınırlar kapandığı için 8 ay Türkiye'ye gelememesi... Özlemek ayrı kalmak. Tek kalmak... Bir sürü şey üst üste gelince. Planlar değişti. 

Önce şöyle düşündük.  Zeyno 4. sınıfı burada bitirsin. Defne 7. sınıfı bitirir ve sınav stresine girmeden 1 sene sonra gideriz dedik. Burada oturduğumuz evi satışa çıkardık. Nasılsa kriz var bir yıla anca satılır derken ev iki ayda satıldı:) Süreç hızlanınca Ömer orada okul aramaya başladı. İnternational school okulları araştırdı, görüşmeler yaptı. Ve geçen hafta bir tanesine kayıt yaptırdı. Bu benim içinde sürpriz oldu. Çünkü yaz tatilinde gidip okul görüşmeleri yapacaktık, planımız buydu ama okul kesinleşmiş olunca, gidişte kesinleşmiş oldu.  Yani biz Gürcistan'a gidiyoruz. 


Kısaca bir özet geçeyim istedim. Devamı gelecek...

2 yorum:

oytunla hayat dedi ki...

Yolunuz açık olsun ♥

Seyhan dedi ki...

çok teşekkürler

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...